М. Әуезов атындағы ОҚУ ғалымдары ҚР Ғылым және жоғары білім министрлігінің және ERG ғылыми-зерттеу инжинирингтік орталығының бастамасымен ұйымдастырылған алюминий саласындағы Қазақстандағы алғашқы Хакатонға қатысты.

Ғылыми-инновациялық хакатонда зерттеу институттарының, елдің ірі жоғары оқу орындарының және ERG құрамына кіретін "Қазақстан алюминийі" АҚ жетекші ғалымдары кездесті. Екі күн бойы Павлодар металлургия саласының өзекті мәселелерін талқылау орталығына айналды-ғалымдар мен сарапшы-практиктердің алты тобы алюминий кластерінің 21 өндірістік міндетін шешумен айналысты.

Мұндай хакатон алғаш рет өтіп жатқанына қарамастан, ERG еліміздің бүкіл экономикасының игілігі үшін отандық металлургия өнеркәсібін дамытумен айналыса отырып, қазақстандық ғылыммен ұзақ және тығыз ынтымақтасады. 2012 жылы ERG ғылыми-зерттеу инжинирингтік орталығы құрылды. Бұл қызметі Еуразиялық Топ үшін қосымша құндылық жасауға және оның экономикалық тиімділігін арттыруға бағытталған инновацияларды іздеуге және енгізуге бағытталған дербес ұйым.

BERG ҒЗИО кеңсесі Астанада орналасқан, алайда оның бес зертханасы өндіріске толық интеграцияланған және Павлодар, Ақсу, Хромтау және Ақтөбедегі топ зауыттарында орналасқан. Бұл 66 жоғары білікті қызметкерлерді біріктіруге мүмкіндік берді, олардың ондаған бірегей құзыреттері мен тәжірибесі бар.

Бірегей сараптамамен төрт технологиялық бағытпен айналыса отырып, ERG ҒЗИО әлемнің 11 елінен 39 жетекші университеттермен және ғылыми-зерттеу орталықтарымен ынтымақтасады. Ұйымның ағымдағы портфелінде - жалпы әсері 1,8 млрд доллар болатын 47 жоба бар. Бұл ретте тек 2021 жылдың басынан бастап 35 жоба іске асыруға берілді, оның 14-і енгізілді және 14-і енгізу сатысында.